- כשר ישיר - https://www.kasheryashir.co.il -

צפון איטליה חורף תש"פ

יום 1
יום ב': תל אביב – מילאנו – לוגאנו (שוויץ)
ניפגש בשעות הבוקר המוקדמות בנמל התעופה בן גוריון ונמריא למילאנו (יתכן עם עצירת ביניים ביעד מסוים  באירופה), הבירה הכלכלית של איטליה ובירת האופנה העולמית. לאחר הנחיתה נחצה את הגבול הלא מורגש בין איטליה לשוויץ וניסע לאורך אגם לוגאנו שחלקו באיטליה וחלקו בשוויץ, נערוך סיור בלוגאנו עיירות נופש יוקרתית. בתום הסיור, ניסע לבית המלון שלנו באזור צפון איטליה.

יום 2
יום ג': ויצ'נצה – פדובה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל עבר עירו של הרמח"ל פאדובה נחצה את הכיכר המרכזית המפורסמת פיאצה דה לה ואלה המעוטרת בפסלים ומוקפת בתעלת מים. משם נמשיך דרך רחוב מרכזי אל הגטו היהודי ונצפה בבית הכנסת הפעיל. נצפה באוניברסיטה המפורסמת ונראה את כיכר ERBE המוקפת שווקים ססגוניים.
לאחר מכן  נעשה דרכנו לעבר העיר ויצ'נזה אחת הערים העשירות בחבל ונטו ועירו של האדריכל הדגול בן המאה ה-16 אנדראה פלאדיו. נסייר בויאה פלאדיו נצפה בתאטרו אולימפיקו הפופולרי ונראה את הבניינים האלגנטים שתכנן פאלדיו. משם נמשיך לעבר מרוסטיקה עיירת השחמט המפורסמת נראה את הכיכר בה מתקיים בכל שנה זוגית משחק השחמט ונצפה במצודה המוקפת חומה מעל הכיכר. בסיומו של יום נגיע לבית המלון.

יום 3
יום ד': מסביב לאגם גארדה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאורך החוף המערבי של האגם, נעצור בעיירות לסיזה, מלצ'סינה וריבה דל גארדה, נמשיך למפלי וארונה, ובחזרה נבקר במרכז מסחרי. בערב נשוב לבית המלון. ארוחת ערב.

יום 4
יום ה': ונציה
יום מרתק לפנינו בוונציה, נתחיל בביקור בגטו היהודי הראשון בעולם, נראה את בתי הכנסת שנותרו בגטו. נמשיך דרך הסמטאות והדוכנים אל גשר הריאלטו, נשוטט בסמטאות העיר עד לכיכר סאן מרקו המדהימה. המעוניינים יוכלו לשוט בגונדולה באווירה של העיר המיוחדת (בתשלום). בערב חזרה למלון. ארוחת ערב.

יום 5
יום ו': ורונה
עם בוקר ניסע לורונה שעל גדות נהר האדיג'ה, נערוך ביקור רגלי בעירם של רומיאו ויוליה. נסייר בכיכר "ברה" נתרשם משלל הבתים הצבעוניים  ונראה את הארנה- האמפיתיאטרון הרומי מהמפורסמים בעולם. נמשיך דרך המדרחוב המרכזי לחצר ביתה של יוליה והמרפסת המפורסמת, נפנה אל כיכר השוק "פיאצה ארבה" שדוכנים רבים מקיפים אותה. בחלקו היהודי של הביקור נצפה בבית הכנסת הגדול על שם הפרטיזנית 'ריטה רוזני'. בשעות אחה"צ נחזור לבית המלון להכנות לשבת, תפילה וסעודת שבת.

יום 6
שבת: ורונה
לאחר התפילה וסעודת השבת נצא לסיור רגלי באזור המלון, יחד עם מלווה הקבוצה.

יום 7
יום א': אגם קומו – מילאנו – ת"א
לאחר ארוחת הבוקר נארוז את המזוודות וניסע לאגם קומו ונחווה את אחד האגמים היפים באזור. נבקר בעיירה קומו ובמידת האפשר נעפיל למרומי כפר ברונאטה לתצפית מרהיבה על האגם. בתום הביקור ניסע למילאנו למרכז העיר ונראה את  הדואומו, קתדרלה גותית מפורסמת, אחת האטרקציות הידועות ביותר בעיר, הנישאת לגובה של 108 מטרים ויכולה להכיל 40,000 איש בקירוב. משם ניגש ונראה את גלריית ויטוריו עמנואל השני – מרכז הקניות הוותיק ביותר בעולם. לאחר הביקור, נלך לראות את בית האופרה הידוע ביותר בעולם-לה סקאלה די מילאנו. בשעות הערב ניסע לנמל התעופה של מילאנו ונטוס חזרה ארצה.