- כשר ישיר - https://www.kasheryashir.co.il -

סין – בייג'ין ושנחאי

המסע הזה לסין מאפשר להרחיב את המבט אל הארץ העצומה באמצעות מפגש עם סין המפוארת. נתחיל את טיולנו בבייג‘ין – העיר הקיסרית, שפירוש שמה הוא "העיר הצפונית" שמעמדה כבירת סין וכמרכז התרבותי שלה החל במאה ה-15. נעפיל אל חומת סין הנודעת, נבקר בעיר האסורה, בה נתוודע לאוצרות אמנות ואכריטקטורה יחודיים ומרשימים. משם נדלג במהירות מתרבות עתיקה ומרתקת, אל "הלם העתיד" לעבר שנחאי. במהלך סיורנו בעיר, נגלה את העבר המפואר של עיר הנמל העתיקה על השפך של נהר היאנג-צה העצום, מול שיאי המודרניזציה – גורדי שחקים, כבישים עיליים וגשרים. זאת גם הזדמנות חד פעמית להכיר את תולדות הקהילה היהודית שהתקיימה בה במאות ה-19 וה-20.

יום 1
יום ב' # תל אביב > בייג'ין
מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לבייג'ין בירת סין ומקום מושבם של קיסרי סין במשך 600 שנה. את הלילה נבלה בטיסה.

יום 2
יום ג' # בייג'ין
לאחר הנחיתה, ניסע לבית המלון. בדרך נעצור בכפר האולימפי שנבנה לרגל המשחקים האולימפיים של אולימפיאדת בייג'ין 2008. המתחם מכיל פלאי הנדסה ארכיטקטוניים מהמרשימים בעולם. נצפה בבריכת הקובייה, אצטדיון "קן הציפור" ונטייל במתחם הכפר.

יום 3
יום ד' # בייג'ין, כיכר טיאן-אן-מן, העיר האסורה
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בכיכר טיאן-אן-מן אשר פירוש שמה הוא "שער השלום השמיימי". הכיכר הניצבת במרכזה של העיר נחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם. מסביב לכיכר אוסף של מונומנטים מהעבר ומההווה – המוזיאון להיסטוריה של המפכה הסינית, האולם הגדול של העם, האנדרטה לגיבורי העם והמוזוליאום של היו"ר מאו צה-טונג. אחר כך נצא לביקור מרתק ב”עיר האסורה” אשר הינה אתר מורשת עולמית מטעם אונסק”ו. במשך כ-500 שנה נאסר על בני העם להיכנס למתחם ארמון הקיסר, וכך זכה לשמו – “העיר האסורה” (Forbidden City). במשך תקופה זו, התגוררו ומשלו בה 24 קיסרים. האחרון שבהם היה הנרי פו-יי שגורש מהעיר ב 1925 ואשר סיפור חייו הונצח בסרטו של ברנרדו ברטולוצ`י מ-1987, “הקיסר האחרון”. לאחר מכן נבקר באחד משווקי העיר המפורסמים. המעוניינים יוכלו לצפות (בתשלום) במופע קונג-פו.

יום 4
יום ה' # בייג'ין: החומה הסינית
הבוקר נצא אל החומה הסינית הגדולה אשר הינה אחד מפלאי הארכיטקטורה הגדולים שנבנו אי פעם. החומה נבנתה במשך כ-2,500 שנה על ידי שושלות רבות, כהגנה מפני המונגולים (דבר שהתברר בסופו של דבר כלא יעיל במיוחד), ואומרים שהיא המבנה היחידי שניתן לראות מהחלל. נתרשם מעוצמת החומה ואחר כך נבקר במפעל לאמנות הקלויזונה – אומנות המשלבת שיבוץ אמייל. בסיום הסיור נשוב לבית המלון. בערב “טיולי גשר” מזמינים אתכם לחזות במופע "מסכת הזהב".

יום 5
יום ו' # בייג'ין: טאי צ'י, מקדש השמים, ארמון הקיץ, הכפר האולימפי
הבוקר נשכים ונצא לאחד הפארקים המפורסמים של העיר. נראה את הסינים המתרגלים טאי צ'י ואף נוכל להצטרף אליהם. אחר כך נבקר במקדש השמים. כל המבנים בפארק תוכננו תוך שימוש בתורות הפנג שואי, נומרולוגיה, קוסמולוגיה ובדת, והתוצאה – מרהיבה! נמשיך לארמון הקיץ הקיסרי, הנמצא מחוץ לעיר – פארק רחב ידיים בו גשרוני אבן, חורשות, אגם, חנויות ובתי תה ציוריים, גן מדהים ביופיו ובתוכו מכלול של מבנים. בתום הסיור ניסע לבית המלון, הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 6
שבת # בייג'ין
לאחר תפילה וסעודת שבת, נצא לסיור רגלי עם מלווה הקבוצה באזור המלון. בערב, לאחר צאת השבת נצא לסיור לילה בעיר ונבקר בשוק האוכל המיוחד של וואנגפוג'ינג.

יום 7
יום א' # בייג'ין > שנחאי
היום נפרד מבייג'ין וניסע ברכבת המהירה לשנחאי. בהגעה נצא לסיור היכרות ונתרשם מרצועת הבונד המפורסמת וממדרחוב נאנג'ינג התוסס. המעוניינים יוכלו לצאת (בתשלום) לשייט על הנהר ולחוות את מראות הכרך מזווית שונה.

יום 8
יום ב' # שנחאי
היום נסייר בשנחאי, העיר המאכלסת מעל ל-21 מיליון תושבים. נראה את הרובע הסיני העתיק, נסייר ב”רחוב העתיק” ונחוש את החיים והאווירה של “פעם” ונבקר בגני “יו־יואן”, נבקר במוזיאון לתכנון עירוני בו נלמד על התפתחות העיר שנחאי. המעוניינים יוכלו להעפיל (בתשלום) להעלות למרומי אחד מגורדי השחקים של העיר לתצפית על העיר. בחלקו היהודי של הסיור נבקר ב”גטו” – בו רוכזו הפליטים היהודיים במלחמת העולם השנייה. נשמע את סיפורה של הקהילה היהודית נראה את האנדרטה ונבקר במבנה בו שכן בעבר בית הכנסת “אוהל משה” ומשמש כיום כמוזיאון. בערב “טיולי כשר ישיר” מזמינים אותך למופע אקרובטיקה מרהיב.

יום 9
יום ג' # שנחאי, ז'וז'ואנג > תל אביב
ביומינו האחרון של הטיול נצא לז'וז'ואנג, עיירה עתיקה וציורית הידועה כ"ונציה של סין" – בשל תעלות המים היפות שבה. נערוך שייט בתעלות העיירה ונסייר בה. תם ונשלם טיולינו בסין. ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה לארץ.

יום 10
יום ד' # תל אביב
נחיתה בישראל.