- כשר ישיר - https://www.kasheryashir.co.il -

מרוקו

עם כשר ישיר מבקרים במקומות הבאים:
קזבלנקה, רבאט, מקנס, פס, מרקש

טיול במרוקו מערב מציאות ודמיון, חלומות ואגדות. קברי צדיקים, ערים וכפרים ספוגי תרבות יהודית ההולכת ונעלמת עם השנים. נופים פראיים של הרי האטלס וצחיחותו של מדבר סהרה. נאות מדבר מכוסות עצי תמר, שווקים צבעוניים, מיעוטים אתניים ססגוניים, ערים גדולות ומבצרי בוץ מרהיבים. מקזבלנקה הסואנת, דרך רבאט האלגנטית, פס המסתורית, שולי הסהרה ודיונות החול. מרקש הצבעונית והרי האטלס המרשימים – כל אלה מהווים חלקי פסיפס יפהפה, המורכב מנופים, תרבויות, אנשים ומראות.

יום 1
יום ה' # תל אביב > קזבלנקה > מרקש 
נפגש בנמל התעופה בן גוריון ונטוס לקזבלנקה, המטרופולין הכלכלי הגדול ביותר במרוקו המודרנית. לאחר הנחיתה, ניסע למרקש. לאחר ההגעה, נערוך סיור ראשוני בעיר.

יום 2
יום ו' # מרקש
לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור במרקש – ארמון הבאהיה, גני מנרה, הקטוביה המסגד הגבוה בעיר, המדרסה, המלאח – הרובע היהודי וכמובן כיכר ג'מע על פנע. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 3
שבת # מרקש

תפילה בבית הכנסת של הקהילה היהודית, סעודת שבת ולאחר מכן נצא לסיור רגלי בעיר בלוויית מלווה הקבוצה. במוצאי שבת, ניתן (בתוספת תשלום), לצאת לערב פולקלור ברברי, מסיפורי אלף לילה ולילה.

יום 4
יום א' # מרקש > קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נפרד ממרקש וניסע לקזבלנקה. עם ההגעה, נערוך סיור בעיר: נראה את העיר החדשה והעיר העתיקה, הבזאר הססגוני באב-אל-מרכז ונבקר במוזיאון היהודי המרכז את ההיסטוריה המרתקת של יהדות מרוקו וכולל חפצי דת ותרבות רבים.

יום 5
יום ב' # קזבלנקה > מקנס > פס

הבוקר ניסע למקנס, בירת מרוקו בזמן שלטון הסולטאן מולאי איסמאיל לקראת סוף המאה ה-16. נבקר ברובע היהודי העתיק ונבקר באתריה המרכזיים של העיר, בתום הביקור נמשיך לפס, בירתה הדתית תרבותית של מרוקו. עירו של הרמב"ם ובעלת ה"מדינה" המעניינת ביותר במרוקו.

יום 6
יום ג' # פס

היום נערוך סיור בפס. נצפה על ארמון המלך מהרחבה, נסייר בסמטאותיה הססגוניות של העיר, נבקר בבית העלמין היהודי העתיק, בקברה של הצדיקה סוליקה, נעבור דרך המלאח מקום מגוריהם של יהודי פס, כמו כן נבקר בגילדות הפועלות באותו אופן שפעלו מאז ימי הביניים ובשוק העורות הצבעוני. בערב, ניתן (בתוספת תשלום), להנות מחפלה מקומית. מופע פולקלור הכולל ריקודים, מוזיקה ותלבושות מסורתיות.

יום 7
יום ד' # פס > רבאט

הבוקר ניסע לרבאט ונערוך סיור בעיר: נצפה על ארמונו של המלך, נבקר במוזוליאום של מוחמד ה-5, נבקר בקסבה – מרכזה ההיסטורי של העיר ובשרידי המסגד הגדול.

יום 8
יום ה' # רבאט > קזבלנקה > תל אביב

תם ונשלם טיולינו במרוקו. הסעה לנמל התעופה וטיסה דרך יעד ביניים לתל-אביב.