לטייל בעולם כשר בלי לשלם יותר
Phone
03-5095200

יוון: צפון הפלופונס
מעטים הם המקומות בעולם המערבי שהתברכו ברקע היסטורי ותרבותי מפוארים כמו יוון. בחלקה הדרומי של יוון משתרע חצי האי הפלופונסי. בחבל ארץ בראשיתי זה נעוצים שורשיה העתיקים ביותר של תרבות יוון העתיקה, ערש התרבות המערבית. במהלך טיולינו ביוון נפגוש גם את העם היווני, שמאז ראשית ימיו ידוע בהכנסת אורחים לבבית. נצלול אל סיפורי המיתולוגיה היוונית ונבקר בשלל האתרים ההיסטוריים שאונסקו הכתירם כאתרי מורשת עולמית. ולא נוותר על ביקור בעיר הבירה אתונה.

יוון: צפון הפלופונס

טיול כוכב כשר למהדרין!

תוכנית הטיול: מחירים ותאריכים:

המחירים הם מחירי מבצע עבור מקומות אחרונים בודדים בלבד!
טיול כוכב כשר למהדרין!

יום 1
יום ב' # ת"א > אתונה > לוטרקי > קורינתוס > קלבריטה
מפגש קבוצה בנמל התעופה בן גוריון בשעת בוקר וטיסה לאתונה. לאחר הנחיתה ניסע בנופי דרום יוון נגיע ללוטרקי ששוכנת על מפרץ יפה בפתח חצי האי פלופונס. נסייר ונספוג אווירה יוונית בעיירה הציורית. משם נמשיך לקורינתוס, המחברת את חצי האי ליבשה. נגיע לקלבריטה – עיר הררית בצפון הפלופונס. הגעה למלון, קבלת החדרים והתרעננות. ארוחת ערב ולינה.

יום 2
יום ג' # "אולימפיה" העתיקה
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נצא לטיול מצית דמיון, המוקדש לאתרים ההיסטוריים והארכיאולוגיים של "אולימפיה" העתיקה. מרכז השלום והאולימפיאדות של יוון ההיסטורית. על אתרים אלה מבוססת המיתולוגיה היוונית שהשפעתה ניכרת בכל דבר הקשור לעולם המערבי. נסתובב בין שרידי המבנים וקטעי הארכיאולוגיה וניתן לדמיון לקחתנו למחוזות עתיקים. נוכל לבקר גם במוזיאון העתיקות של האתר (במידה ופתוח). בהמשך היום ניסע לעיר חוף שנקראת קטוקולו ונהנה מהנופים והטברנות שבאזור. קטוקולן הוא הנמל השני בגודלו ביוון ומרכז המבקרים של תיירים מכל העולם שמגיעים לבקר באולימפיה העתיקה. בסיומו של יום נשוב לבית המלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 3
יום ד' # פלופונס בטבע > מערת האגמים > חוות הדגים
לאחר התפילה וארוחת הבוקר ניסע בדרך היפה ומרתקת לאזור האגמים שנמצאים אלפי שנים בתוך מערות הנטיפים של קסתרייה ואתרי דייג ייחודיים יוצאי דופן ונזכה להכיר מקרוב את חבל הארץ המיוחד כל כך. נבקר במערת האגמים, Kastria cave, אחת מאטרקציות הטבע המרתקות ביותר ביוון. מדובר במערה מדורגת של שלושה שלבים בהם יש כ-13 אגמים ומעליהם מערת נטיפים מיוחדת. אורך המערה כ-2 ק"מ. הפשרת השלגים מאיזור קלבריטה יוצרים מפלי מים מרהיבים הזורמים בתוך המערה, כך מתחלפים להם המים באגמים בתוך המערה מדי שנה ושומרים עליהם רעננים וזכים. בהמשך ניסע לבקר בחוות הדגים ונוכל ליהנות מארוחת דגים טריים במקום. לאחר יום מלא חוויות טבע נחזור למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 4
יום ה' # פאטרס העיר של פלופונז של יוון
לאחר התפילה וארוחת הבוקר, נצא לטיול בעיר פאטרס הנמצאת בצפון הפולופונס והיא בירת האי פטראס. "פטרס" היא העיר השלישית בגודלה ביוון. העיר משופעת במסעדות בתי קפה, טברנות ומרכזי קניות. פטרס היא עיר עם היסטוריה עתיקה ונופים מרהיבים. נסייר סביב כיכר פסילולוניה, ככר גדולה מרובעת שבה עצי דקל, גן שעשועים לילדים וגם אנדרטת זיכרון פטריוטית לגיבורים של יוון. נראה את האתר הבולט ביותר בפטרס – התאטרון הרומי ששוקם ומשמש כתיאטרון פתוח להצגות וקונצרטים בתקופות הקיץ. כמו כן ישנן הריסות מצודה ונציאנית, שריד משלטונה בעיר במהלך המאה 18. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי (במידה ופתוח), נסייר באזור הנמל הגדול ממנו יוצאים ספינות לקפריסין ואיטליה. בסיומו של יום נשוב לבית המלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 5
יום ו' # קלבריטה, חוף דיאקופטו
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נסייר באזור חופי הפלופונס רווי המפרצים ונופים עזים. האזור מצטיין בחופי ים מרהיבים ומים נקיים. נסייר בעיירה דיאקופטו בעלת המבנים ההיסטוריים שנמצאים תחת פיקוח של שימור אתרים וחלקם הפכו למלונות מודרניים. חוף דיאקופטו הוא אחד היפים לאורך הפלופונז. בתי קפה ומסעדות גובלים בקו המים, שמשיות ומיטות שיזוף בכחול ולבן, בירות מקומיות, אוזו וסירות דייג קטנות. נבלה על חוף הים, נהנה מהאווירה של הנופש ושלווה. נחזור לקלבריטה ברכבת העתיקה, קטנה ומקסימה במסלול המיוחד בין ערוצי הנחלים ומנהרות במעלה ההר בין מפלי מים וצוקים מרשימים בדרך. עם ההגעה לקלבריטה נבקר במוזיאון המנציח את השואה של בני המקום. בסמוך נמצא צלב ענק המציין את הזוועות שעשו הנאצים בתושבים בדצמבר 1943. נחזור למלון. הכנות לשבת, תפילה וסעודת ליל שבת.

יום 6
שבת # קלבריטה
לאחר תפילת השבת והקידוש, נערוך טיול רגלי באתרים המעניינים שבאזור המלון. נקיים סעודת שבת ולאחריה מנוחת שבת. בשעות אחר הצהריים המאוחרות נתפלל תפילת מנחה וסעודה שלישית. בצאת השבת תפילת ערבית והבדלה.

יום 7
יום א' # אתונה > תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מבית המלון וניסע לעבר אתונה בירת הנצח של יוון. עם הגעה נצא לסיור מודרך באתרים המרכזיים – גבעת לייקבטוס, האקרופוליס, האיצטדיון העתיק והמוזיאון היהודי. נשאיר גם זמן פנוי לטיול עצמאי ברובע הפלקה הססגוני, אזור קניות עיקרי של אתונה. לעת ערב ניסע לנמל התעופה הבינלאומי של אתונה ונמריא ארצה. תם ולא נשלם, להתראות בטיול הבא…

המחיר כולל :
- טיסות סדירות לאתונה. - מיסי נמל ובטחון. - בית מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים. - תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול. - כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של כריכים. - מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול. - מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית לפי הצורך - טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות). הטיול מבוצע בשיתוף פעולה עם "רימון-אופקים".
המחיר הנ"ל אינו כולל:
- שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה. - טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 אירו לאדם לכל יום טיול). - שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע. - חובה לעשות ביטוח מטען, רפואי וביטול טיול ליוצאים לחו"ל, מיום ההזמנה של הטיול. לתשומת לבך: - ייתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. - ראה תנאים, הגבלת אחריות וסעיף ביטולים בקישור זה