- כשר ישיר - https://www.kasheryashir.co.il -

יוון – טיול כוכב באתונה

עם כשר ישיר מבקרים במקומות הבאים:
אתונה, ארחובה, דלפי

אתונה, בירתה של יוון וערש התרבות המערבית, היא מרכז אורבני תוסס ושוקק חיים המשלב בין פנינים היסטוריות ואדריכלויות עוצרות נשימה ובין עיר מודרנית לצד חיי לילה תוססים כמיטב המסורת היוונית. בטיול זה נבקר בין אתרי התיירות המובילים של העיר והסביבה. נתבל בחגיגה בטברנה יוונית וכמובן שנותיר זמן פנוי לקניות במרכזים המובילים של העיר.

יום 1
יום א' # תל אביב > אתונה
נפגש בנתב"ג ונטוס לאתונה, בירת יוון. בעלת היסטוריה עשירה וארוכת שנים מימי העת העתיקה ועד ימינו. לאחר הנחיתה, העברה לבית המלון.

יום 2
יום ב' # אתונה, כיכר סינטגמה, המוזיאון היהודי, אזור הפלאקה, בית הכנסת בית שלום
היום נערוך סיור בעיר. נגיע לכיכר סינטגמה, מקום מושבו של הפרלמנט. אנדרטת החייל האלמוני, ארמון המלוכה, כיכר אומניה ההומה ואצטדיון השיש האולימפי, שם התקיימה האולימפיאדה הראשונה. נצפה על האתר המפורסם ביותר באתונה, האקרופוליס, שפירושו – העיר העליונה. זה שם כולל לכל גבעה סלעית מוקפת חומה, עליה נבנה מקדש במרכז העיר. נבקר במוזיאון היהודי, שם נלמד על ההיסטוריה העתיקה של הקהילה היהודית באתונה. בתום הביקור נטייל באזור הפלאקה. נבקר בשני בתי כנסת. בית הכנסת הרומניוטי העתיק "עץ החיים" ובית הכנסת הספרדי החדש, "בית שלום". נראה את אנדרטת השואה. נבקר בתחנת המטרו המפוארת שהוקמה לכבוד המשחקים האולימפיים באתונה בשנת 2004 ונוכל לראות את השרידים הארכיאולוגיים שנתגלו בזמן החפירות. בתום הסיור זמן חופשי לקניות במדרחוב ארמו. נקנח בתצפית פנורמית על העיר מגבעת ליקאווטוס.

יום 3
יום ג' # אתונה, ארחובה, דלפי
לאחר ארוחת הבוקר נצא מאתונה לעבר ארחובה, עיירה ציורית קטנה השוכנת למרגלות הר פרסנוס. נערוך סיור קצר בין הבתים העתיקים והסמטאות הצרות. בתום הסיור נמשיך לעיר דלפי אשר לא רחוק ממנה, נמצא אחד האתרים הארכיאולוגיים מהמפורסמים ביוון ובעולם. היוונים האמינו שכאן, על מדרון תלול למרגלות הר פרנסוס, נמצא מרכז העולם. הם בנו מקדש לאל אפולו. נבקר במוזיאון ובאתר הארכיאולוגי בו שכן האורקל של אפולו, כוהנת דת אשר לפני כל מאורע חשוב או יציאה למלחמה נהגו להתייעץ עמה. לאחר ארוחת הערב, המעוניינים יוכלו (בתוספת תשלום כולל שתייה קלה ופירות), לצאת לערב מהנה בטברנה מקומית.

יום 4
יום ד' # אתונה, שיט לאיים הידרה, פורוס ואגינה
לאחר ארוחת הבוקר המוקדמת, ניסע לנמל פיראוס ונשוט לאי הידרה הנחשב לאחד האיים המיוחדים ביוון. אי ארוך וצר מול חופי דרום יוון, בין המפרץ הסרוני למפרץ ארגוליס. באי אסורה תנועת רכב ממונע, למעט מספר קטן של משאיות קטנות לצורכי תחזוקה, והתחבורה בו מבוססת על פרדות וחמורים. אין באי אפילו כביש אחד בודד, דבר זה תורם לקסם המיוחד של האי. נמשיך לאי פורוס המשויך לקבוצת האיים הסאורנים המצויים דרומית לאתונה. לאחר הסיור בעיר, נשוט לאי השלישי והאחרון, אגינה, אחד מהאיים הסרוניים שבמפרץ הסרוני, השוכן במרחק 25 קילומטרים מאתונה. האי קרוי על שמה של אייגינה, אמו של אייאקוס מן המיתולוגיה היוונית, שנולד באי ואחר כך היה שליטו. נשוב לאתונה ולאחר ארוחת הערב, המעוניינים יוכלו (בתוספת תשלום כולל שתייה קלה ופירות), לצאת לערב מהנה בטברנה מקומית.

יום 5
יום ה' # אתונה, תעלת קורינתוס > תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לראות את תעלת קורינתוס החוצה את מצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-3200 קילומטר, אורכה של תעלת קוירנטוס הוא 6.4 קילומטר ועומקה 8 מטר. במידה והזמן יאפשר זאת (מותנה בזמני הטיסה), נבקר בעיר נפפליון הנמצאת במזרח חצי האי פולופונס. תם ונשלם טיולינו החוויתי ביוון. ניסע לנמל התעופה ונטוס חזרה הביתה.