לטייל בעולם כשר בלי לשלם יותר
Phone
03-5095200

ברלין
אין עוד עיר בעולם שעברה קשור כל כך בעתידה, העיר שחוברה לה יחדיו במהירות הברק אינה מטשטשת את עברה ובחרה להציב באתריה המרכזיים מונומנטים בעלי נוכחות מרשימה של זיכרון ותודעה יהודיים. מבחר המוזיאונים שבתחומה נחשבים למפורסמים והאטרקטיביים ביותר באירופה וביחד עם מוסדות התרבות וההשכלה בעלי המוניטין העולמיים יוצרים חוויה אינטלקטואלית בלתי נשכחת.

ברלין כוכב

טיול כוכב: מזרח ומערב

תוכנית הטיול: מחירים ותאריכים:

ברלין – השער החדש לאירופה!
אין עוד עיר בעולם שעברה קשור כל כך בעתידה, העיר שחוברה לה יחדיו במהירות הברק אינה מטשטשת את עברה ובחרה להציב באתריה המרכזיים מונומנטים בעלי נוכחות מרשימה של זיכרון ותודעה יהודיים.
מבחר המוזיאונים שבתחומה נחשבים למפורסמים והאטרקטיביים ביותר באירופה וביחד עם מוסדות התרבות וההשכלה בעלי המוניטין העולמיים יוצרים חוויה אינטלקטואלית בלתי נשכחת.

יום 1

יום א' # תל אביב > דרזדן > ברלין
בשעת בוקר מפגש הקבוצה בנמל התעופה בן גוריון וטיסה לברלין. לאחר הנחיתה ניסע לביקור בדרזדן, בירת חבל סאכסוניה, העיר בעלת ארכיטקטורה מדהימה, שכיות חמדה נדירות ואוצרות אמנות מהחשובים בעולם. נראה את בית האופרה, אחד המפוארים והחשובים באירופה, נטייל בגני צווינגר המעוטרים בדמויות מהמיתולוגיה היוונית, נראה את יצירת הפסיפס המתארת את "מצעד אצילי סאכסוניה" ונעלה ל"מרפסת של אירופה" לתצפית על נהר האלבה והעיר החדשה. בתום הסיור ניסע לברלין ללינה וארוחת ערב.

יום 2
יום ב' # ברלין
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נצא לסיור בברלין, נתחיל בשער ברנדנבורג שנבנה בשנת 1789 שהיה היפה מבין 18 שערי הכניסה לברלין ובמשך שנים היווה סמל לגבול בין מערב העיר למזרחה. נראה את אנדרטת השואה אשר תוכננה על ידי האדריכל פיטר אייזנמן נמשיך לשדרת אונטר דן לינדן ("מתחת לעצי התרזה") והבניינים ההיסטוריים שלאורכה, נחצה את נהר השפריי ואת אי המוזיאונים עד הגיענו לכיכר אלכסנדר, כאן ניצב מגדל הטלוויזיה שהיה אחד מסימני ההיכר הידועים של מזרח ברלין. נמשיך לביקור בגלריה המזרח גרמנית כאן נוכל לראות ולהתרשם משרידי חומת ברלין. נעבור למערב העיר – הקורפורסנדאם – אחד הרחובות הפופולריים של ברלין, ונסיים בפוטסדאמר פלאץ – כיכר שהופצצה קשות במהלך המלחמה וכיום היא פנינת הארכיטקטורה של מערב אירופה. בסיום הסיור נגיע לבית המלון. בערב נצא, בתחבורה הציבורית, לסיור ברובע ניקולאי העתיק, המשמר את אווירת ימי הביניים ובו מבנים היסטוריים, בתי קפה ומסעדות.
בתום הסיור ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 3
יום ג' # ברלין היהודית
לאחר התפילה וארוחת הבוקר נייחד את היום בברלין היהודית. נסייר באזור ה-MITTE, שבעבר היה המרכז של הקהילה היהודית. נבקר ב"בית הכנסת החדש", שנבנה בין השנים 1857-1866, אך נהרס כמעט כליל בליל הבדולח ובהתקפות בנות הברית מאוחר יותר. חזית בית הכנסת נשארה שלמה וכיפתו המורית שוחזרה. נראה את מה שנותר מבית הקברות היהודי הישן בו מצאו מנוחתם אישים כמו משה מנדלסון, אפרים היינה, הפילוסוף מרכוס הרץ ועוד רבים אחרים. נמשיך לבבלפלאץ המקום בו התבצעה שריפת הספרים בשנת 1933, נראה את המיצג "המדפים הריקים" של האמן מיכה אולמן. נמשיך ונבקר במוזיאון היהודי המתעד את דברי ימי יהדות גרמניה. נעצור בצ'ק פוינט צ'רלי מעבר הגבול הנודע ביותר שבין ברלין המערבית לברלין המזרחית בתקופה המלחמה הקרה, ונתרשם מהתערוכה הפתוחה ליד.
בתום הסיור ארוחת ערב ולינה במלון. בערב נוכל לצאת לסיור ערב בברלין (בתשלום).

יום 4
יום ד' # פוטסדאם
היום נבקר בעיר פוטסדאם, בה נערכה בשנת 1945 הועידה של מנהיגי העולם החופשי לאחר תבוסתה של גרמניה. נבקר ב"שלוס סנסוסי" שהיה ארמונו של פרידריך הגדול מלך פרוסיה. נמשיך לגרונוולד ונראה את אתר ההנצחה בתחנת הרכבת ממנה יצאו הטרנספורטים של יהודי ברלין. בתום הסיור נחזור אל ברלין.
ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 5
יום ה' # ברלין > תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר זמן חופשי לסיורים בעיר .בערב ניסע לשדה התעופה ממנו נמריא חזרה ארצה.
* נחיתה בארץ אור ליום ו'.

יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות.

המחיר כולל :
- טיסות ישירות על פי המסלול. - מיסי נמל ובטחון נכון ליום 01.01.20. - בתי מלון: בדרגה ראשונה ו/או דרגת תיירות טובה בחדרים לשניים עם שירותים צמודים. - תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, לביצוע המסלול. - כלכלה: חצי פנסיון ובצהרים: אפשרות להכנה עצמית של כריכים. - מלווה קבוצה: מנוסה ושומר מצוות, שיעמוד לרשותך במרוצת כל תקופת הטיול. - מדריך מקומי דובר עברית/אנגלית. - טיפים לנותני השירותים בחו"ל (למעט סבלות).
המחיר הנ"ל אינו כולל:
- שינוי במחירי תעופה המושפעים מהתייקרות היטלי הדלק והביטחון ומיסי נמלי התעופה. - טיפ למדריך הישראלי (מקובל 4 אירו לאדם לכל יום טיול). - שינויים בשער המטבעות המקומיים לעומת הדולר מעל 2% מתאריך מתן ההצעה ועד לתשלום בפועל יחולו על הנוסע. לתשומת לבך: - באחריות הנוסע לוודא שהדרכון בתוקף ל-6 חודשים לפחות מיום החזרה ארצה. - יתכנו שינויים במסלול עקב שינויים במועדי הטיסות. נעשה מאמץ להגיע לכל האתרים המפורטים. - למארגני הטיול כסוכני נסיעות אין שליטה על שרותי תעופה השונים כגון הזמנות אוכל מיוחד, מושב במטוס, שינוי זמני טיסה או איחור בטיסה. האחריות בנושא היא של חברת התעופה בלבד. - ביטוח: ביטוח מטען ובריאות יש לבצע בהתאם לזמני הטיסה מיום יציאת הטיול ועד יום הנחיתה בארץ. אנא הקפידו על ביטוח ביטול נסיעה, המכסה את כל ימי הטיול. - ראה תנאים, הגבלת אחריות וסעיף ביטולים בקישור זה